Honey Pie - chovatelská stanice britských koček gb

O nás

Naše chovatelská stanice je zaměřena na chov britských koček, ale členem kočičího společenství je i kočka domácí, či spíše evropská - naše první kočka.

Když povyrostly naše tři děti, navštívila nás na chatě dvě malá koťátka, nechtěla nás pustit domů, byla měkoučká a mazlivá. Nedokázala jsem si však představit, že bychom je mohli mít doma, ale na druhé straně jsem na ně nemohla zapomenout.

Dostala jsem knihu o kočkách, začala studovat "život s kočkou" a nakonec povolila i rodina a vzali jsme si z chaty malé opuštěné kotě.

Nebylo to sice žádné z těch dvou původních, ta mezi tím zdivočela, ale nově narozené a slabé mourovaté koťátko. Později jsme zjistili, že i nemocné. Samo vlezlo dceři do bundy, aby se zahřálo, a už nám zůstalo. S pomocí veterináře jsme kotě vyléčili, dali jí jméno Miky a kočička Miky s námi žila patnáct let. Dodnes na ni moc pěkně vzpomínáme.

Po třech letech nám jí začalo být líto, že je smutná, když odcházíme do práce. Proto jsme přemýšleli o druhé kočce, aby měla kamarádku.

Moc se mi líbí krátkosrsté kočky a pro klidnou povahu nakonec rodinná rada schválila koupi britské kočky.

Na výstavě jsem si vyhlídla krémovou britskou kočku, k narozeninám na ni dostala peníze a po delším shánění nám přibyla doma Fatima Tornero, tedy Faty, kočička s rodokmenem a zakladatelka Chovné stanice Honey Pie, medový koláček, podle medové barvy naší Faty a také podle oblíbené písně Beatles.

Absolvovali jsme veterinární testy, výstavy, dostali jsme ocenění a tím i chovnost. Nic nebránilo tomu, aby Faty měla svá první koťátka. Tak vznikla naše chovatelská stanice.

© Honey Pie 2005 – 2024