Honey Pie - chovatelská stanice britských koček gb

CH Fatima Torneo

narozena 15. června 2003, zemřela 16. dubna 2007

Fatima byla naše první krémová britská kočička. Díky ní jsme si založili chovatelskou stanici, absolvovali první výstavy a odchovali jsme první koťata. Dosáhla titul Šampion, ale výstavy nesnášela. Chovatelství nás pohltilo a zůstali jsme u toho dodnes. Bohužel ve 4 letech se jí objevil nádor na mozku. Dodnes je v našich srdcích. Moc vzpomínáme. Je matkou vrhu A, C a D.

CH Giselle von Bernsteinlicht, BRI j

narozena 30. srpna 2004, zemřela 11. května 2015

Giselle, domácky Gigi, se k nám dostala ve 3,5 letech. Její původní majitelka, kamarádka Marika Hromádková, onemocněla a musela ukončit svůj chov. Giselku nám vybrala, protože má uzavřenou povahu a potřebuje trpělivost a hodně lásky a věděla, že u nás jí bude dobře. Moc jsme se snažili, přesto trvalo více než půl roku než se Giselka opravdu sžila. Vybrala si manžela, kterého si omotala kolem tlapky. Je z nich nerozlučná dvojka. Gigi pochází z Německa. Má nádherná koťata. Nechali jsme si do chovu její červenou dcerku Isabell. Je matkou vrhu G, I, L, N a Q, U a W. Její odchovy jsou i mimo republiku. U nás zůstala její dcera Isabell a Whitney. Mateřství si vždy užívala a všechna koťátka vychovala s láskou a dojemnou péčí. Je vykastrovaná, zůstala s námi a užívá si kočičí důchod. Máme ji moc rádi.

V necelých 11 letech těžce onemocněla a nedalo se jí pomoci. Měla rakovinu a ve chvíli, kdy trpěla bolestmi, jsme ji nechali uspat. Byla to pro nás veliká rána. Giselka navždy zůstane v našich srdcích. Měla úžasnou povahu. Její životní partner James vzpomíná s námi. Nemůže se s jejím odchodem vyrovnat.

 

SC Chicomecoatl Falling Star, BRI e

narozen 8. února 2008, zemřel 29. srpna 2019

Chico je mohutný krémový kocourek, miláček celé naší rodiny. Dle původního záměru, a také názvu naši chovatelské stanice, jsme se chtěli dále více věnovat chovu krémových koček, a proto jsme chtěli krémového kocourka. Dlouho jsme čekali, než se pro nás narodil kocourek odpovídající kvality. Jeho otec pochází z nejkvalitnějších německých linií a matka z velmi kvalitních polsko-norských linií. Kocourek vyrůstá do krásy. Vděčíme za něj chovatelce a kamarádce paní Marice Hromádkové.

Chico je otcem mnoha krásných dětí zejména v naší chovatelské stanici. Jeho odchovy jsou velmi typové a krásné.

V 5 letech byl vykastrován a užívá si kocouřího důchodu v Londýně. Je to mazel a miláček.

Zemřel 29. 8. 2019

 

Miky

narozena 9. září 1999, zemřela 26. srpna 2014

Prvním kastrátem v naší chovatelské stanici je naše nejstarší kočička Miky, narozená asi 9.9.1999. Byla pečlivou tetou koťátek i dobrou ochránkyní všech členů kočičí rodiny a velký mazel domácích lidí. Moc na ni vzpomínáme, je nesmazatelně zapsána v našich duších.

IC Omaggio Omni iure de Eminence

narozen 23. srpna 2005, zemřel 16. července 2007

Omaggio byl náš první kocourek lilové barvy. Byl to úžasný mazel a společník. Dosáhl titulu Interšampion a měl již několik dílčích titulů k dosažení Grandinteršampiona, jednou vyhrál BIS, jednou BIV, což v době, kdy bylo na výstavách lilových kocourů hned po modrých nejvíce, byl velký úspěch. Bohužel zemřel v necelých 2 letech na rakovinu střev. Byla to hrozná rána. Dodnes vzpomínám na hlazení jeho nádherné srsti. Je otcem vrhu D a E.

© Honey Pie 2005 – 2024